Kayıp Balık Nemo izle (2003)

Reklamı Geç
MOD-RAPİD MOD-RAPTUMOD-OKRUMOD-VDMLYMOD-VİPFRAGMAN
Hata Bildir ×
[wpforms id="6473" title="false" description="false"]
biabet

biabet
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Kayıp Balık Nemo izle (2003)
izlenme
IMDb: 8.1

Filmin ana karakteri olan nemo, annesi köpek balıkları tarafından öldürülmüş bir palyaço balığıdır. Bu balığı özel kılan ise annesinin ölümü ile birlikte ölen binlerce yumurtadan geriye tek kalan olmasıdır.
Nemo’nun Kayboluşu
Nemo’nun babası Marlin, Nemo’yu çok özenli bir şekilde büyütmüş ve birazda korumacı davranmıştır. Bu korumacılıktan sıkılan nemo, yapmaması gereken bir şey yapıp, babasının izin vermediği bölgeye yüzer ve avcılar tarafından yakalanıp şehirde bir akvaryumun içine hapsedilir.
Bu durum karşısında Marlin oğlunun peşine düşer ve ona yolda tanıştığı Dory adında başka bir balık eşlik eder. Fakat bir sorun vardır. Dory çok kısa süreli bir hafızaya sahiptir. Bu durum işleri zorlaştıracak gibi görünse de aksine Marlin e çok yardımcı olur.
Akvaryumdan Kaşış Planı
Marlin ve Dory Nemo’ yu bulmak için uğraşırken, nemo hapsedildiği akvaryumda bir dişçinin ofisinde bulunduğunu anlar. Akvaryumda farklı türlerden birçok balık bulunmaktadır. Bu balıklarda farklı zamanlarda kaçırılmış ve hapsedilmişlerdir. Hepsi birlikte bir plan kurup akvaryumdan kaçmak için nemo’dan yardım isterler. Fakat bir yüzgeci diğerinden küçük olduğu için nemo üstüne düşeni yapamaz.
Bu farklılıktan utanan nemo ya akvaryumdaki diğer balıklar yardımcı olur ve hep birlikte hareket ederler. Aynı zamanda Marlin ve Dory de nemo ya çok yaklaşmıştır. Nemo yu bulma yolunda bir çok maceraya atılan ikili çok iyi dost olurlar ve dory hafıza sorununu aşmıştır.

Oyuncular:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu