Duyguların Rengi Türkçe Dublaj Full izle (2011)

FRAGMANS MOD-RAPİDMOD-RAPTUMOD-OKRUMOD-VDMLYMOD-VİP
Hata Bildir ×
[wpforms id="6473" title="false" description="false"]

Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Duyguların Rengi Türkçe Dublaj Full izle (2011)
izlenme
IMDb: 8.1

Duyguların Rengi Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık elli, altmış yıl önce Afrika’ dan getirilmiş zencilerin ev işlerinde,  sıradan basit işlerde çalışmak zorunda oldukları ve insanca muamele görmediği gerçeğini anlatan bir beyaz perde yapımıdır. Son derece duygusal ve yalın anlatımıyla, siyah–beyaz ayrımını, o dönemin Amerika’sında çarpıcı bir şekilde gözler önüne sermektedir.
Duyguların Rengi Filminin Konusu
Konusu Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen bu filmde, beyazların evlerine hizmetçi olarak giden zencilerin,  beyaz kadınların çocuklarına bakıcılık yapması ve her türlü ev işlerinde çalıştırılması işlenmiştir.  Siyahi hizmetçiler bu işlerde çalışırken,  insan onuruna yakışmayacak türlü hareketlere maruz kalmaları  duygusal sahnelerle gözler önüne serilmektedir.
Eugenia Phelan isimli iyi eğitim almış genç kızın,  Mississippi’de  siyah-beyaz insan ilişkileri üzerine bazı tabuları yıkma cesareti,  filmin ana hatlarını oluşturmaktadır. Eugenia Phelan annesi ve arkadaşlarının uyarılarına aldırış etmeden aldığı eğitim doğrultusunda,  yerel bir gazetede işe başlar.   Bütün yakın arkadaşları evlenmiş ve çocuk sahibi olmuştur.  Kadının iş hayatına girmesi o dönem için alışılageldik bir durum değildir. Gözlem yeteneği olan genç kız arkadaşlarının evlerinde bakıcı olarak çalıştırılan   Afrikalı Zencilerin aşağılayıcı ve kötü muamele görmesi üzerine bir yazı kaleme almak ister. Yardım almak için de bu muamelelere maruz kalmış iki cesur zenci hizmetçi bulur. Cesur hizmetçiler,   kasaba  baskısını  ve işsiz kalmayı da göze alarak,  çocuklarının gelecekte mutluluğu için genç kızın yazacağı yazı için ona yardım ederler.    Adalet,  merhamet ve insan onurunun kutsallığı temalarının işlendiği  duygusal bir film niteliğindedir.

Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum